تصویری از فلوسوئیچ

فلوسوئیچ (waterflow) یا آشکار ساز(detector) سیستم اطفاء حریق یک قطعه مهم در خطوط اسپرینکلر است. در قسمت بدنه آن یک تیغه پارویی به همراه یک میکروسوئیچ می‌باشد و زمانی که آب در خط لوله اسپرینکلر به جریان بیافتد و تیغه پارویی آن تحریک شود یک سیگنال هشدار توسط میکرو سوئیچ به سیستم اعالم حریق ارسال می‌شود.

فلوسوئیچ‌ها به کمک نیرویی که سیال هنگام حرکت وارد می کند عمل می‌کنند.

این دستگاه‌ها در مسیر جریان سیال درون لوله قرار می‌گیرند و از نیروی فشاری حاصل از جریان با سایر قسمت‌های سیستم، فرمان لازم را در جهت تغییرات لازم در ساز و کار سیستم می‌دهد.

این فرمان‌ها می‌تواند شامل،روشن و یا خاموش شدن یک پمپ و یا فن هوارسان و یا روشن شدن زنگ خطر،باز و بسته شدن شیربرقی و… باشد.

فلوسوئیچ‌ها (waterflow) انواع مختلفی دارند که نوع پره ایی (پدالی)آن برای مصارف عمومی کنترل جریان مایعات مخصوصا آب مناسب است.

ویژگی های waterflow

• نشانگر جریان آب باید در محلی نصب شود که در طول دو طرف آن کمتر از 5 برابر قطر لوله نباشد. توجه داشته باشید که جهت تیغه باید با جهت جریان آب مطابقت داشته باشد.
• نشانگر جریان آب باید به صورت عمودی با لوله نصب شود. اگر به صورت عمودی نصب نشده است، اگر بصورت عمودی بر روی لوله نصب نگردد جریان را بررسی کنید تا نیاز را برآورده نماید.
• زمانی که تیغه پارویی روی لوله نصب می‌گردد. تیغه پالستیکی بصورت رول شده به داخل محفظه لوله هدایت می‌گردد .
• سیم کشی فلوسوئیچ نشانگر جریان را مطابق نقشه سیم کشی باید وصل گردد.
• پس از نصب ، نشانگر جریان آب باید هر شش ماه یک بار بررسی و چک گردد.

فلوسوئیچ یا آشکار ساز

سایز(اینچ): 2-3-4-5-6-8

بیشترین فشار کاری: 450 psi

تصویری از فلوسوئیچ waterflow

WaterFlow Detector

تماس با ما
کاتالوگ محصول